Jak namierzyć telefon z Androidem

Znasz to okropne uczucie, gdy nie wiesz gdzie jest twój telefon? Może gdzieś go zostawiłeś? Może ktoś go ukradł? Nic dziwnego, że w takiej sytuacji jesteśmy zestresowani. Po pierwsze telefon to przedłużenie ręki, ponieważ zawiera narzędzie, które często służą nam do pracy. Po drugie, mamy zapisane tam wiele ważnych dla nas danych, zdjęcia z wakacji i numery telefonów do najważniejszych dla nas osób. W tym artykule odpowiemy na pytanie, jak zlokalizować telefon z system operacyjnym Android. 

Menedżer urządzeń Android 

Jest to narzędzie od Google, które pozwala na zlokalizowanie naszego telefonu oraz zarządzania nim zdalnie. Aby je zainstalować należy wejść do sklepu Google Play, pobrać i zacząć instalację. Następnie uruchamiamy program i logujemy się na nasze konto Google. Następnie należy włączyć na stałe lokalizację GPS w telefonie za pomocą ikony w rozsuwanym menu lub w ustawieniach telefonu. 

Lokalizacja telefonu przez przeglądarkę komputera 

Możemy także sprawdzić gdzie jest nasz komputer za pomocą przeglądarki komputera. W tym celu wpisujemy w wyszukiwarkę hasło "Menadżer urządzeń Android" i wybieramy odpowiedni adres. Logujemy się za pomocą tego samego konta Google co na telefonie. Mamy do wyboru trzy ważne funkcje. Pierwsza z nich to zadzwoń - uruchomi ona dzwonek w telefonie. Druga to "zablokuj" - dzięki niej uniemożliwimy potencjalnemu złodziejowi dostanie się do urządzenia. Trzecia to "wymaż" po jej wybraniu wszystkie dane z telefonu zostaną usunięte. Pamiętajmy, że plików w ten sposób usuniętych, nie da się w żaden sposób odzyskać. Przed skorzystaniem z tej opcji zastanów się dwa razy, czy nie lepiej zablokować telefon zdalnie. 

Co zrobić w przypadku utraty telefonu? 

W przypadku kradzieży telefonu bardzo ważny jest nas czas reakcji. W pierwszej kolejności powinniśmy zmienić hasło do konta Google, tak aby włamywacz nie miał dostępu do naszych mediów społecznościowych oraz mail. Następnie, jeśli mamy zainstalowane aplikacje bankowe na telefonie, powinniśmy poprosić bank o ich blokadę.