Jak łatwo namierzyć telefon z Androidem?

Telefon to nieodłączny element codziennego życia. Korzystamy z niego w domu, w pracy czy na wakacjach. Czasami zdarza się, że nie pamiętamy miejsca, gdzie swoje urządzenie zostawiliśmy. Może się także zdarzyć, że urządzenie po prostu zostanie skradzione. Co się w takiej sytuacji dzieje? Przede wszystkim nie można wpadać w panikę.

Dzisiejszy artykuł skierowany jest właśnie do tych osób, które maja taki problem. Jeśli będziecie postępować z instrukcją krok po kroku dowiecie się jak łatwo będzie namierzyć zaginione urządzenie z systemem android. Aby namierzyć skradziony czy zgubiony telefon na początek trzeba uruchomić menadżera urządzeń Android, i zezwolić na lokalizację zdalną. W tym celu z listy zainstalowanych aplikacji uruchom Ustawienia Google. Następnie z głównego menu wybiera się usługi oraz pozycje Lokalizacja. Aby w przyszłości można było odnaleźć telefon czy zablokować urządzenie będzie trzeba włączyć opcję Zlokalizuj zdalnie urządzenie a także opcję Zezwalaj na zdalną blokadę oraz wymazanie.

Teraz, gdy macie już włączony Menadżer urządzeń Android będzie można znaleźć swój zagubiony telefon. Z pomocą przeglądarki logujemy się do konta Google powiązanego z numerem telefonu. W tym celu wchodzi się do sklepu Google i klika się w zębate koło w prawym górnym rogu ekranu i z menu wybiera się pozycję Menadżer urządzeń Android.

Narzędzia do lokalizacji

Po logowaniu się do konta Google pojawia się mapa z małym oknem dialogowym, w którym pojawiać się będzie informacja o Twoim urządzeniu. Początkowo wyświetli się komunikat o próbie połączenia z telefonem. Uda się to gdy smartfon będzie włączony i będzie miał połączenie z internetem. Po chwili Menadżer urządzeń Android precyzyjnie zlokalizuje zagubione albo skradzione urządzenie. Jeśli smartfon jest blisko w domu, mieszkaniu czy w torebce to będzie można skorzystać z opcji zadzwoń i dzwonek telefonu będzie uruchomione na 5 minut.

Jeśli po włączeniu dzwonka nie usłyszymy żadnego sygnału może to oznaczać, że telefon będzie się znajdował poza miejscem zamieszkania. Wtedy będzie trzeba skorzystać z kolejnego rozwiązania. Będzie to zdalna blokada urządzenia. Po tym jak wybierze się taką opcję pokaże się okno dialogowe, gdzie będzie można między innymi ustawić nowe hasło blokady pulpitu a także wysłać krótka wiadomość jaka pojawi się na ekranie urządzenia, które będzie poszukiwane.

Jeśli ktoś boi się, że telefon mógł wpaść w niepowołane ręce a tym samym wszystkie dane, maile, zdjęcia, skorzystać będzie można również z ostatecznej opcji jak wymaż. Po wybraniu takiego narzędzia wszystkie dane oraz informacje z takiego urządzenia będą usuwane. Warto pamiętać, że z wyczyszczonego smartfona już nie będzie można potem lokalizować, ani nie będzie można odzyskać danych ani nawiązać kontaktu ze znalazca. Dlatego ta właśnie opcja będzie już ostatecznością. Warto więc postarać się najpierw o poszukiwanie urządzenia i jeśli będziemy przekonani, że telefon został skradziony to właśnie wtedy będzie można dopiero zdecydować się na to, by urządzenie zablokować i wymazać.