Jak namierzyć lokalizację telefonu komórkowego lub numeru telefonu?

Wiele osób obecnie zastanawia się czy będzie możliwe namierzenie telefonu z pomocą internetu. Trzeba powiedzieć, że jest to możliwe, jednak nie w taki sposób w jaki próbują nas do siebie przyciągać strony, które reklamują taką usługę.

Lokalizacja telefonu - uwaga na oszustów

Jeśli wpiszecie do wyszukiwarki internetowej frazy takie jak lokalizacja telefonu, namierzenie telefonu czy jak zlokalizować telefon komórkowy to dostaniecie tysiące linków do witryn, dzięki którym teoretycznie będzie można lokalizowanie telefonu przeprowadzić. Trzeba jednak tutaj jasno powiedzieć, że aż około 90% wszystkich witryn będzie fałszywych, oferują nam pomoc za wysłanie smsa, który jednak będzie bardzo kosztowny, a w praktyce jedynie strony będą wyciągać dane a potem nie dają żadnej konkretnej informacji.

Dzieje się tak z kilku powodów. Po pierwsze numer telefonu to numer jaki przechowywany będzie na karcie SIM. Kartę taką będzie można bez problemu przełożyć do innego urządzenia a więc nie ma w ogóle gwarancji, że jest ona w tym poszukiwanym urządzeniu. Po drugie telefon może być wyłączony a wtedy już żadne lokalizator nie będzie pomocny. Po trzecie jedynie operatorzy mogą namierzyć telefon z pomocą GPS, jednak to będzie wymagała zgody właściciela urządzenia, którą jeśli już to podpisuje się razem z umową. Wtedy namierzenie telefonu będzie możliwe, ale najczęściej będzie się to wiązało także z dodatkowymi opłatami jakie będzie trzeba ponieść.

Jak namierzyć telefon?

Namierzenie telefonu jest jednak możliwe, ale do tego konieczne będą odpowiednie aplikacje, które będzie trzeba instalować na smartfonie oraz na komputerze. W ten sposób lokalizacja telefonu komórkowego, nie powinna nikomu sprawiać problemów. Warto jednak przypomnieć również, że to lokalizacja aparatu a nie lokalizacja numeru.

Darmowa lokalizacja telefonu

Aplikacje do namierzania telefonu

Prey to darmowa lokalizacja telefonu dla wszystkich systemów obecnie popularnych. Windows. Mac, Android, iOS, Linux. Może to pozwolić nie tylko na identyfikacje smartfona, ale także na zastosowanie w ramach laptopów czy tabletów. Jedyną czynnością jaką będzie trzeba wykonać po instalacji będzie rejestracja konta na serwerze producenta, a potem dodanie do niego sprzętu jaki się posiada. Jeśli zdarzy się, że urządzenie będzie zgubione albo skradzione to aplikacja wysyła sygnał przez sieć, który pozwala umiejscowić jego położenie. Oczywiście zadziała to tylko wtedy, gdy dane urządzenie będzie podpięte do sieci przez kabel albo WiFi. Prey pozwala na rejestrowanie aktywności zaginionego sprzętu a także na blokowanie aplikacji z mailami. Jeśli urządzenie posiada kamerkę można wykonać zdjęcie osoby, która go aktualnie używa.

Kontrola rodzicielska

Jeśli zastanawiasz się w jaki sposób lokalizować telefon dziecka tu z pomocą przychodzą aplikacje do kontroli rodzicielskiej. W wielu z nich lokalizacja numeru to podstawa funkcja, tak jak alarmowanie SMS-em, gdy dziecko przekroczy wyznaczoną strefę bezpieczeństwa. O tym, która aplikację tego typu warto instalować? O tej kwestii będziecie mogli poczytać w ramach innych wpisów, gdzie znajdziecie w tym zakresie ciekawe propozycje.