Jak zlokalizować zgubiony lub skradziony telefon? Namierzamy telefon!

Dzisiejsza publikacja inspirowana jest mocnym przeżyciem i na pewno wysokim poziomem adrenaliny, jaki w tej sytuacji może się pojawić. Czasem zdarza się tak, że telefon leży w miejscu, którego nie będzie się dało określić. Po licznych poszukiwaniach do głowy przychodzi już tylko jedna myśl, a mianowicie, że telefon został skradziony. Przede wszystkim w takiej sytuacji trzeba się uspokoić i nie można wpadać w panikę.

Przeczytajcie ten wpis i wykorzystajcie narzędzia, dzięki którym będzie można myśleć o odzyskaniu telefonu.

W tym wpisie opisana zostanie aplikacja, którą można instalować zdalnie na swoim telefonie, oznacza to, że nie trzeba mieć urządzenia w ręku. Trzeba mieć konto Google Play i będzie można już z tego rozwiązania skorzystać. Warto tutaj wyraźnie podkreślić, że ta aplikacja działa nawet w momencie, gdy ktoś wyciągnął kartę SIM. Wystarczy tylko, że nowy właściciel telefonu teraz korzysta z internetu i już będzie to można wykorzystać.

Namierzanie telefonu realizuje się co do metra dokładności. Telefon można znaleźć w ciągu 10 minut i będzie dokładnie tam, gdzie znajduje się pinezka na mapie. Zablokowanie telefonu oraz usunięcie z niego wszystkich danych to ostateczność. Ale warto wiedzieć, że jeśli dane są poufne to będzie można je skutecznie usunąć.

Logujemy się na konto Google, po tym będzie przekierowanie na stronę Google Play. Instalujemy aplikację podając kolejno wszystkie informacje potrzebne. Należy zaznaczyć, że to instalacja zdalna. Jeśli jest aktywna transmisja danych program sam instaluje się na telefonie. Jeśli nie to za każdym razem, gdy ktoś do sieci wejdzie będzie próba instalowania. Warto być spokojnym, ta instalacja przebiega w taki sposób, że nikt nie widzi na wyświetlaczu, że coś będzie się pobierać oraz instalować.

Jak znaleźć zgubiony telefon

Mam już aktywie konto w systemie i co dalej?

Jeśli już wszystko się udało i instalacja jest gotowa to pojawi się taka informacja. Wtedy można wybrać w panelu namierzanie telefonu. Wtedy zaczniemy czekać na wyniki. System może znaleźć telefon szybko i pokazać lokalizacje albo bieżącą albo sprzed paru godzin. Może być tak, że bateria będzie rozładowana, dlatego wtedy pokazana będzie ostatnia lokalizacja aktywnego połączenia z siecią. Kolejne dni testów pokażą, że darmowa aplikacja jest wyborem idealnym i daje rzeczywiście świetne efekty.

To co przekonuje do tej aplikacji to między innymi automatyczny backup danych. System będzie raz w tygodniu dokonywał zapisania wszystkich danych. W darmowej wersji będzie również sprawdzanie tego czy wszystkie aplikacje na telefonie są bezpieczne, czy nie ma wirusów. Namierzenie telefonu to funkcja, która będzie do wykorzystania, ale najlepiej w sytuacji, gdy telefon samemu się zapodzieje a nie będzie skradziony.

Plan B to aplikacja, którą będzie można wykorzystać i warto ją zainstalować już pierwszego dnia. W urządzeniach jest wiele cennych danych, dlatego warto zadbać o ich należyte zabezpieczenie. W ten sposób będziemy gotowi nawet na najbardziej nieprzewidywalne sytuacje związane z naszym urządzeniem.