Jak dbać o koce z mikrofibry?

Ciepły i przyjemny koc jest niezastąpionym towarzyszem chłodnych wieczorów. Warto wybierać koce ze sprawdzonych materiałów, które wyróżniają się wysoką jakością – wówczas można mieć pewność, że nie stracą one swoich właściwości wraz z upływem czasu lub z kolejnym praniem. Polecane są koce z mikrofibry, które można użytkować przez cały rok, a przy tym jest to materiał o uniwersalnym charakterze. Należy jednak pamiętać o tym, by odpowiednio zadbać o koc wykonany z mikrofibry.
Czym wyróżniają się koce z mikrofibry?
Koce wykonane z mikrofibry są wyjątkowo funkcjonalne i stylowe – występują w zróżnicowanej stylistyce i kolorach, dzięki czemu mogą stanowić element ozdobny wnętrza. Materiał jest uniwersalny – jest bardzo ciepły, ale jednocześnie przepuszczalny i lekki. Sprawdzi się więc zarówno podczas zimnych wieczorów, jak i do okrycia się podczas letnich, chłodniejszych nocy. Koce są miłe w dotyku i elegancko się prezentują, dlatego też spełnią funkcję praktyczne oraz mogą zostać wykorzystane np. jako narzuty.
Jak zadbać o koc z mikrofibry?
Koce z mikrofibry wymagają odpowiedniej pielęgnacji, która zapewni im atrakcyjny wygląd przez długi czas. Włókna z mikrofibry są wysoce odporne na uszkodzenia mechaniczne i dlatego koce dobrze prezentują się nawet z upływem czasu. Nie oznacza to jednak, że można dowolnie prać ten materiał – aby przedłużyć jego żywotność zaleca się pranie w pralce automatycznej w temperaturze 40-50 stopni Celsjusza. Przy czarnych kocach należy stosować specjalny płyn do płukania ciemnych tkanin, dzięki czemu barwa pozostanie intensywna. Lepiej nie łączyć tego materiału z innymi tkaninami, które mogą wywołać efekt zbijania się włókien oraz utraty ich miękkości. Koce z mikrofibry “nie lubią” suszarek automatycznych, które mogą powodować nadmierne rozciąganie się materiału. Najlepsze jest suszenie koców na wolnym powietrzu lub w temperaturze pokojowej. Trwa to znacznie dłużej, jest jednak przyjazne dla włókien z mikrofibry.
Gdzie kupować koce z mikrofibry?
Koce z mikrofibry są popularne, dlatego można je kupić bez większych problemów. Znajdziemy je w sklepach z pościelą, wyposażeniem wnętrz czy nawet w supermarketach. Wiele osób kupuje koce za pośrednictwem sklepów internetowych, gdzie wybór jest zwykle znacznie szerszy niż w sklepach stacjonarnych, a dodatkowo można liczyć na atrakcyjne ceny. Przy zakupie warto zwracać uwagę na jakość materiału, rozmiar tkaniny czy opinie dotyczące danego sprzedawcy. Dzięki temu można kupić solidny produkt w korzystnej cenie.