Miękkie i trwałe koce z mikrofibry – który wybrać?

Tekstylia do domu mogą mieć różną postać, a jedną z coraz chętniej wybieranych są koce z mikrofibry. Oferują wiele korzyści w przystępnej cenie, dlatego spotkać je można niemal w każdym domu. Są dobre do sypialni, salonu, pokoju dziecięcego czy ogrodu, a nawet samochodu. Jaki koc z mikrofibry warto kupić, na co zwrócić uwagę przy wyborze? Poznaj zalety trwałych i miękkich koców z mikrofibry.

Funkcjonalny materiał dla optymalnego komfortu termicznego

Mikrofibra jest materiałem mającym wiele cennych funkcji, które zostały dobrze sprawdzone i dopasowane do potrzeb odbiorców. Znajduje zastosowanie w licznych sytuacjach, nie tylko jako tkanina czy dzianina na koce i powłoczki. To materiał syntetyczny na bazie mikrowłókien poliestrowych oraz poliamidowych, który cechuje:

– lekkość,

– przewiewność,

– właściwości antyalergiczne i antybakteryjne,

– struktura przyjemna w dotyku,

– odporność na uszkodzenia,

– ochrona przed wychłodzeniem, ale i przegrzaniem,

– możliwość nadania dowolnego, nawet intensywnego i trwałego koloru.

Z mikrofibry powstają koce, pościele, a także ściereczki i tekstylia użytkowe z uwagi na dobrą chłonność. Można spotkać materiały o różnej grubości oraz strukturze, dzięki czemu bez trudu dopasowują się do nawet mocno zróżnicowanych potrzeb użytkowników.

Wybór koców z mikrofibry – na co zwrócić uwagę?

Koce z mikrofibry stały się bardzo popularne, należą do tekstyliów o doskonałym stosunku jakości do ceny. Mogą prezentować się w wyjątkowo efektowny sposób i dobrze łączyć z innymi tkaninami, wzorami, dekoracjami. Aby dobrać odpowiedni do potrzeb koc, należy uwzględnić kilka najistotniejszych parametrów produktu:

– wymiary – długość i szerokość koca,

– grubość kocyka – gramatura materiału, ale także jego struktura, wpływa na termikę oraz wagę,

– sposób wykończenia krawędzi – cięte, obszyte, lamówka,

– wzór – jednolity, nadruk, inne zdobienia; jedno lub dwustronne,

– struktura – gładka, tłoczona.

Dobór odpowiedniego koca pozwala na uzyskanie funkcjonalnego i estetycznego akcesorium do domu, ogrodu czy samochodu. koce z mikrofibry 20% taniej są dość proste w utrzymaniu w czystości, większość z nich można prać w automatycznej pralce na standardowych programach i suszyć w suszarkach bębnowych. Warto przed pierwszym praniem zapoznać się ze wskazówkami producenta na etykiecie, żeby w odpowiedni sposób ustawić temperaturę czy wirowanie oraz dobrać detergenty. Kolorowe koce najczęściej mają trwałe barwy i na długi czas zachowują wzory, nawet w przypadku wielokrotnego prania.